5. ročník konference Recykluji! Neskládkuji!

Dne 24.3.2022 se v sále SECESE Plzeňského Prazdroje konal již 5. ročník konference Recykluji! Neskládkuji!

V průběhu konference byly oceněny společnosti, obce a další subjekty z Plzeňského kraje, které aktivně ukládají stavební demoliční odpady a využívají recyklované kamenivo. Naše společnost AZS RECYKLACE ODPADU s.r.o., která konferenci pořádá, provozuje celkem 10 recyklačních center. Jen v Plzeňském kraji vloni recyklační linky naší společnosti přeměnily na stavební kamenivo na 150 000 tun suti.

O aktuálním stavu recyklace v ČR hovořil na konferenci i prezident Asociace pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v České republice Miroslav ŠkopánVrchní ministerský rada Ministerstva životního prostředí Štěpán Jakl se ve své přednášce věnoval recyklaci stavebních a demoličních odpadů podle nových legislativních předpisů a ředitelka odboru ekologie Ministerstva průmyslu a obchodu Pavlína Kulhánková zhodnotila rok s novou legislativou. Jaromír Manhart ze Státního fondu životního prostředí ČR mluvil o možnostech dotační podpory. Na konferenci zazněla i přednáška o využití stavebních a demoličních odpadů v praxi.

Všichni ocenění získali nejen Certifikát, ale byli tradičně odměněni i dárkovým košem plným zdravých dobrot z obchodu U Lidušky paní Ivety Churavé.

Naše poděkování za štědrou podporu patří i společnosti
GARNEA a.s.
Výhradní importér strojů DOOSAN do ČR

Foto z akce