Recykluji! Neskládkuji!

Představujeme PARTNERY akce

Digitalizace může stavebnictví pomoci, říká waste manager společnosti Schüttflix

Po studiu na České zemědělské univerzitě se věnoval využití a likvidaci širokého spektra průmyslových i komunálních odpadů. Nyní se zaměřuje na stavebnictví, které generuje nejvýznamnější množství odpadu a usiluje o jeho efektivní využití.

Proč jste se rozhodl pro práci v Schüttflixu?

V odpadech, a především stavebních odpadech vnímám jako zásadní téma dopravu odpadu. U nebezpečných odpadů není výjimkou doprava přes celou republiku, ale u ostatních stavebních odpadů je významným ekonomickým i časovým prvkem odvoz odpadu. Zefektivňování dopravy, vytěžování dopravců, jsou nejdůležitějším přínosem Schüttflixu. Proto zde vidím potenciál rozšiřování Schüttflixu v Česku a zároveň přínos pro všechny zúčastněné partnery.

Co byste vytyčil jako hlavní přednosti aplikace Schüttflix?

Když jsem hledal informace o této společnosti, zaujal mě úspěch Schüttflixu v Německu a rostoucí zaměření na stavební odpady. Stavební průmysl generuje velké objemy odpadu.  Vysoké množství odpadu je po recyklaci čím dál významnějším zdrojem stavebních materiálů. Zůstává otázka, jak efektivně spojit nabídku s poptávkou v různých regionech. A zde vidím další přínos digitalizace. Fungujeme jako spojka mnoha stavebních firem, dopravců, dodavatelů a zařízení. Menším firmám pomáháme v regionech, kde nejsou doma. Větší firmy s námi spolupracují hlavně ze zájmu o digitalizaci.

Veškeré objednávání stavebního materiálu, jako je štěrk, písek či kamenivo, probíhá v aplikaci Schüttflix digitálně. Není to trochu sci-fi? Jak lze přesvědčit lidi, kteří po dlouhé roky tyto objednávky realizují telefonicky?

Někdo je novinkám otevřený více, někdo méně. Ale kdo to jednou vyzkouší, ten zjistí, že Schüttflix šetří peníze i čas. V online aplikaci probíhá porovnání cen, příprava nabídek i fakturace. Dokonce i smlouvy máte uložené v telefonu. Papírování bylo něčím, co unavovalo všechny – a zde to odpadá. Digitalizace může stavebnictví pomoci.

Není to příliš komplikované?

Dnes už mají téměř všichni chytrý telefon a ovládají různé aplikace. Sociální sítě, taxi, internetové bankovnictví, hry... Ovládat Schüttflix není o nic náročnější. Stačí párkrát ťuknout do telefonu a víme, kdy a kde nám bude doručen jaký stavební materiál a za jakou cenu. Schüttflix také lze používat přes internet na počítači.

Zpět k likvidaci odpadů. Jaké jsou další způsoby, jak Schüttflix šetří přírodu?

Přináší efektivní řešení pro dopravu.  Cílem Schüttflixu je dopravcům pomoci získat nejlepší vytížení vozidel, aby nikdy nejezdila prázdná. A řidiči z aplikace dostávají přesné informace co, kdy, kam mají odvézt.

A co to všechno stojí?

Nic. Platforma a aplikace Schüttflix jsou k dispozici zdarma. Stačí se zaregistrovat na stránkách. Lze zde najít více informací o tomto projektu i s přehlednými videy a referencemi. Pak už není problém si aplikaci stáhnout.

Aplikace Schüttflix:

-      Založena v Německu roku 2018, po úspěchu v Německu expandovala na trhy v Rakousku, Polsku a Česku

-      Za 5 let bylo jejím prostřednictvím zobchodováno téměř 5 milionů tun materiálu a uskutečněno přes 330 000 přeprav

-      Malým firmám Schüttflix může najít vhodné zdroje a ukládku odpadů

-      Velkým firmám Schüttflix nabízí výhodu v podobě digitalizace celého procesu

Společnost Schüttflix je na českém trhu s digitální aplikací propojující poskytovatele stavebních materiálů, autodopravce a zákazníky. Jde o inovativní způsob obchodování ve stavebnictví. Zákazník si online porovná ceny, zhodnotí nabídky stavebního materiálu a vybere si, co mu nejvíce vyhovuje. Aplikace vypočítává optimální částku z hlediska nákladů na přepravu a materiál. Schüttflix garantuje včasné dodání a vyložení na místě. Poskytovatelé dopravy v aplikaci najdou zakázky a jsou za své služby vypláceni v řádu jednotek dnů. Totéž platí i pro poskytovatele materiálu. Schüttflix jim šetří spoustu času i peněz.

Systém funguje efektivně, auta dopravců odjíždí na stavbu s materiálem a zpět mohou odvážet stavební odpad. Nákladní auta tedy nejedou prázdná, což je finančně neefektivní a nezatěžuje to životní prostředí. Veškeré dokumenty dostupné 24/7.

Schüttflix je jedním z nejúspěšnějších evropských start-upů ve stavebnictví v této dekádě. Více informací na https://schuettflix.com/cz/cs/